Ponad 2 miliony euro na promocję sportu w programie ERAZMUS +

Granty i dotacje unijne Dofinansowanie w euro Program ERAZMUS+ Współpraca międzynarodowa

Projekty mające na celu budowanie potencjału realizowane są w ramach współpracy międzynarodowej i opierają na wielostronnych partnerstwach obejmujących organizacje prowadzące działalność w dziedzinie sportu w krajach programu i państwach trzecich niestowarzyszonych z Programem z regionu 1 (Bałkany Zachodnie) i regionu 2 (wschodnie sąsiedztwo).

Projekty mające na celu budowanie potencjału realizowane są w ramach współpracy międzynarodowej i opierają na wielostronnych partnerstwach obejmujących organizacje prowadzące działalność w dziedzinie sportu w krajach programu i państwach trzecich niestowarzyszonych z Programem z regionu 1 (Bałkany Zachodnie) i regionu 2 (wschodnie sąsiedztwo). Celem tych projektów jest wspieranie działań i polityk związanych ze sportem w państwach trzecich niestowarzyszonych z Programem jako środek promujący wartości, jak również narzędzie edukacyjne służące do promowania rozwoju osobistego i społecznego jednostki oraz tworzenia bardziej spójnych społeczności.

CELE AKCJI

Akcja będzie miała na celu:

• zwiększenie potencjału oddolnych organizacji sportowych;
• zachęcanie do uprawiania sportu i aktywności fizycznej w państwach trzecich niestowarzyszonych z Programem;
• promowanie włączenia społecznego poprzez sport;
• promowanie pozytywnych wartości poprzez sport (takich jak postawa fair play, tolerancja, zespołowość);
• wspieranie współpracy obejmującej różne regiony świata poprzez wspólne inicjatywy.

OBSZARY TEMATYCZNE/CELE SZCZEGÓŁOWE

Wnioski powinny dotyczyć określonych obszarów tematycznych zdefiniowanych na etapie programowania. Przykładami szczególnie istotnych obszarów są:
• propagowanie wspólnych wartości, niedyskryminacji oraz równouprawnienia płci poprzez sport;
• rozwijanie umiejętności (poprzez sport) niezbędnych do zwiększenia zaangażowania społecznego grup defaworyzowanych (np. niezależność, przywództwo itp.);
• integracja migrantów;
• pojednanie po zakończeniu konfliktu.

Projekty mające na celu budowanie potencjału mają charakter transnarodowy i obejmują co najmniej 4 organizacje z co najmniej 3 krajów i muszą spełniać następujące warunki:

  • minimum 1 i maksymalnie 2 organizacje z państw członkowskich UE lub państw trzecich stowarzyszonych z Programem. Jeżeli zaangażowane są 2 organizacje, nie mogą mieć siedziby w tym samym państwie członkowskim UE ani państwie trzecim stowarzyszonym z Programem;
  • co najmniej 2 organizacje z co najmniej 1 uprawnionego państwa trzeciego niestowarzyszonego z Programem z regionu 1 (Bałkany Zachodnie) lub regionu 2 (Wschodnie Partnerstwo). Organizacje z regionów 1 i 2 nie mogą być objęte tym samym wnioskiem (tj. partnerstwa obejmujące jednocześnie region 1 i region 2 nie kwalifikują się). 

Liczba organizacji z państw członkowskich UE i państw trzecich stowarzyszonych z Programem nie może być wyższa niż liczba organizacji z państw trzecich niestowarzyszonych z Programem. Do składu konsorcjum nie wlicza się podmiotów stowarzyszonych ani partnerów stowarzyszonych.

Zapoznaj się z projektem – https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/topic-details/ERASMUS-SPORT-2025-CB?order=DESC&pageNumber=1&pageSize=50&sortBy=startDate&keywords=ERASMUS-SPORT-2025-CB&isExactMatch=true&status=31094501,31094502

Przeglądaj informacje o dotacjach z kontem premium!

3 katalogi grantów i dotacji, profil organizacji, wzory dokumentów, interaktywny kalendarz, wyszukiwarka, powiadomienia
Skip to content
Verified by MonsterInsights